Zdrowy kręgosłup

listopada 29, 2017

W każdą środę w Modelowym Przedszkolu odbywają się zajęcia z rehabilitantką i fizjoterapeutką Panią Dorotą Matczak z ACTIVE PLACE z cyklu “Zdrowy kręgosłup”.
Dzieci w tym wieku mają silną potrzebę ruchu, nie potrafią długo skupić się na wykonywanej czynności, dlatego podczas naszych zajęć podążamy za dziećmi często zmieniając rodzaje ćwiczeń oraz zabawy ruchowe.
To w wieku przedszkolnym zaczynają się kształtować wzorce postawy, dlatego też tak istotna jest profilaktyka i nauka przez terapeutę prawidłowych nawyków.

Aktywność, którą zapewnia specjalista i dobór odpowiedniego zestawu ćwiczeń sprawia, że dzieci łatwo przyswajają nowe formy ruchu, mają lepszą kontrolę nad własnym ciałem i skutecznie nim kierują. Dużą uwagę przykładamy w tym czasie do stopniowego kształtowania się płynności i precyzji ruchów. Dzięki zajęciom znacząco zmniejszamy prawdopodobieństwo pojawienia się skoliozy lub innych wad postawy.

W zajęciach terapeutycznych, rehabilitacji, fizykoterapii, integracji sensorycznej oraz gimnastycznych zajęciach grupowych współpracujemy z ośrodkiem ACTIVE PLACE:
http://www.active-place.pl

Cieszymy się, że nasze dzieci rosną pod okiem profesjonalistów.

DSC_5395 DSC_5405 DSC_5417 DSC_5421 DSC_5426 DSC_5429

Żywa lekcja przyrody – PszczołyJesienne warzywa