Światowy Dzień Lasu

29.03.2018 r.

We wtorek z okazji Światowego Dnia Lasu gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Kalejdoskop ze spektaklem “Jak leśnik las ratował”. Jest to opowieść o tym jak Leśniczy dostrzega, że jego ukochany las schnie i marnieje. Pragnie zrozumieć powody takiego stanu rzeczy i znaleźć ratunek. Spotkana w lesie staruszka, której Leśnik służy pomocą, okazuje się Czarodziejką. Udziela naszemu bohaterowi cennej rady: ma dotrzeć do Krainy Kwitnących Wzgórz. Tam znajdzie pomoc dla swoich drzew. Podczas wędrówki Leśniczy trafia do domku Krasnala – Brudaska, którego uczy podstawowych zasad higieny i dbałości o porządek. Spotyka również Śmieciarza zanieczyszczającego las i rzekę – w ten sposób wyjaśnia się powód choroby drzew. Na ostatnim etapie podróży Leśnik musi zmierzyć się ze smokiem w pojedynku na zagadki (tu oczywiście prosi o pomoc dzieci).
Z okazji Światowego Dnia Lasu przedszkolaki wykonały również piękne prace o lesie i jego mieszkańcach.

Światowy Dzień Wody„Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”