Rozkład zajęć

Ramowy program dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA MODELOWE PRZEDSZKOLE

6.30-9.00Schodzenie się dzieci.

Zabawy według inwencji dzieci w kącikach tematycznych, ćwiczenia poranne, praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulująco – kompensacyjnym i wychowawczym, gry dydaktyczne, zabawy ruchowe, zabawy ze śpiewem, zabawy integracyjne, prace porządkowe.

8.30-9.00 – zajęcia dodatkowo płatne: zumba, język hiszpański

9.00-11.15 – Zajęcia edukacyjno – wychowawcze, w tym zerówkowe oraz śniadanie

Zajęcia w kręgu, praca z pomocami dydaktycznymi Montessori, rozwijanie indywidualnych zdolności, możliwości i zainteresowań dzieci,

11.15-11.45 – Obiad (zupa)

Czynności samoobsługowe, nakrywanie do stołu, ćwiczenia umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, prawidłowego posługiwania się sztućcami.

11.45 – 13.00 – Zabawy na świeżym powietrzu: spacer, zabawy na placu zabaw, dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, badawcze.

13.00-13.45 – Obiad ( II danie)

Czynności samoobsługowe, ćwiczenia umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku, prawidłowego posługiwania się sztućcami.

13.45-15.00 – Relaksacja, bajkoczytanie, Kontynuacja zajęć edukacyjno – wychowawczych

Zabawy dydaktyczne, tematyczne, ruchowe, badawcze, twórcze, plastyczno – techniczne, ćwiczenia gramatyczne i słownikowe, zajęcia umuzykalniające, zabawy i ćwiczenia logopedyczne,  język angielski, zajęcia umuzykalniające (raz w tyg.), gimnastyka, gry sportowe, spacery, zajęcia z programów wspomagających wychowanie przedszkolne.

15.00-15.30 – Podwieczorek

Czynności samoobsługowe i porządkowe, pomoc w nakrywaniu do posiłku.

15.30-17.00 – Zajęcia dodatkowe płatne w zależności od grafiku (balet, piłka nożna, basen, taniec towarzyski, zabawy sportowe).

Pozostałe dzieci zabawy integracyjne i swobodne: gry dydaktyczne, stolikowe, praca wyrównawcza, indywidualna, zabawy ruchowe, zabawy według upodobań dzieci, zabawy tematyczne, pobyt na świeżym powietrzu, zajęcia o charakterze wychowawczym.

17.00-18.00 – Zakończenie dnia

Ciche zajęcia indywidualne, zabawy swobodne, podejmowanie z inicjatywy dzieci, prace porządkowe, omówienie z dziećmi wydarzeń z dnia, porządkowanie sali, rozejście się dzieci do domów.

Witamy w Modelowym Przedszkolu
Poznaj zalety najlepszego przedszkola dla Twojego dziecka. Tylko u nas Twój maluch będzie czuł się jak w domu.
  • Piękne miejsce
  • Grupy tematyczne
  • Metoda Montessori
  • Najlepsi specjaliści

Zadzwoń!

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

537-464-710
Skontaktuj się
Aktualności