„Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”

06/04/2018

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, który upłynął pod hasłem „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”. Tego dnia w akcie solidaryzmu z osobami cierpiącymi na autyzm wszystkie dzieci, nauczyciele i pracownicy przedszkola „zaświecili na niebiesko” ubierając się na ten kolor.

Dzieci rozmawiały o trudnościach oraz umiejętnościach i sposobach radzenia sobie w trudnej sytuacji. Przedszkolaki zrozumiały, że dla osób z autyzmem ważna jest przewidywalność i powtarzalność sytuacji. Dzieci poprzez doświadczenia sensoryczne mogły przenieść się do świata autyzmu i poczuć jak poszczególne zmysły zniekształcają odbiór rzeczywistości.

Światowy Dzień LasuPoznajemy cechy charakterystyczne zwierząt