Nasz zespół old

Poznaj naszą wspaniałą kadrę
 • Opis Naszego zespołu

   

  DYREKTOR MODELOWEGO PRZEDSZKOLA i ŻŁOBKA, nauczyciel Montessori – Mgr inż. Justyna Wróbel

  Jest założycielką Modelowego Przedszkola. Swoją pasję do pedagogiki postanowiła zrealizować będąc już w pełni świadomą mamą 3 cudownych córek: 11 letniej Ali, 7 letniej Julki i 3 letniej Hani. To właśnie obserwacja własnych dzieci i ich potrzeb utwierdziła ją w przekonaniu, że warto stworzyć takie miejsce w którym dzieci czują się bezpiecznie i mogą w pełni się rozwijać. Ponad 5 lat obserwacji edukacji Montessori w Polsce oraz wizyty studyjne do placówek edukacyjnych w Holandii i Włoch, dały kolejny impuls do działania. Dodatkowo pasja do psychologii dziecięcej, w tym wychowania w Porozumieniu Bez Przemocy (NVC) ukierunkowały do poszukiwania alternatywnych do klasycznego modelu edukacji.

  Absolwentka Wychowania Przedszkolnego metodą Marii Montessori na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie miała okazję podczas stażu wizytować rekomendowane przez Stowarzyszenie placówki montessoriańskie. Obecnie pod czujnym okiem mentorów ze Stowarzyszenia Montessori Bez Granic rozwija swoją pasję do pracy z dziećmi.  Ukończyła studia podyplomowe Zarządzania Oświatą w Wyższej Szkole Komunikowania Politologii i Stosunków Międzynarodowych.

  Z zawodu specjalista inżynierii chemicznej i procesowej, Wydziału inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej, na którym ukończyła studia magisterskie.

  Głód wiedzy nakłonił ją również do ukończenia Akademii Firm Rodzinnych w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych Zarządzania Projektami Badawczymi i Komercjalizacji Wyników Badań podsumowanych międzynarodową certyfikacją IPMA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  Zarządza zawodowo dużymi projektami badawczo – rozwojowymi we współpracy nauki z gospodarką.

  Jednakże to praca z małym dzieckiem daje jej najwięcej satysfakcji, a codzienne towarzyszenie dzieciom podczas odkrywania  rzeczywistości uważa za momenty bezcenne, których nie da się przełożyć nawet na najbardziej zaawansowany projekt.

  Stara się swoim podejściem zarazić personel do działania i niestandardowego spojrzenia na potrzeby małego człowieka.

  Wybrane ukończone kursy:

  • Praktyczne warsztaty Marii Montessori: „Podstawowe założenia metody Marii Montessori” – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic,
  • „Matematyka” – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic,
  • „Życie codzienne” – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic,
  • „Sensoryka” – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic,
  • „Terapia Ręki w pracy z dziećmi z deficytami i zaburzeniami małej motoryki.” – PSTIS Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej,
  • Kurs organizatorów wycieczek szkolnych
  • Kurs wychowawcy kolonijnego
  • Kurs Ratownika PCK – Pierwszej pomocy

   

   

  DYREKTOR DS. PEDAGOGICZNYCH, nauczyciel – pedagog, nauczyciel w klasie zerówkowej, opiekun stażu: – Mgr Urszula Krzywkowska

  Jest mentorem naszych pedagogów. Służy radą i doświadczeniem. Ciepła, spokojna i uważna. Otwarta na dzieci i ich potrzeby. Ma ogromne pokłady cierpliwości.

  Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Częstochowie na kierunku: Pedagogika w zakresie wychowania przedszkolnego oraz Zarządzanie Oświatą.

  Z radością podjęła się wyzwania poznania montessoriańskiego modelu edukacji.

  Ukończone kursy:

  • Intensywny kurs dla asystentów grup montessoriańskich – organizowany przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic
  • Praktyczne warsztaty Marii Montessori: „Życie codzienne”, „Sensoryka” – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic
  • Szkoła Managera Oświaty
  • Zabawa przez Ruch
  • Warsztaty edukacji matematycznej
  • Diagnoza gotowości szkolnej
  • Vademecum menadżera – zarządzanie innowacjami
  • Kurs kwalifikacyjny dla oświatowej kadry kierowniczej
  • Bezpieczeństwo i higiena pracy
  • Kurs pierwszej pomocy
  • Przygotowanie do pisania i czytania
  • Dokumentowanie awansu zawodowego
  • Nauczanie nauczycieli – Hogeschool Amsterdam
  • I, II, III stopień specjalizacji zawodowej z wychowania przedszkolnego

   

   

  KADRA MODELOWE PRZEDSZKOLE:

  Mgr Agnieszka Wróbel – Nauczyciel – Pedagog, Nauczyciel Montessori, nauczyciel kontraktowy, GRUPA NIEBIESKA

  W Modelowym Przedszkolu Pani Agnieszka jest z nami od 2016 roku i odpowiada za rozwój dzieci grupy niebieskiej. Z wyróżnieniem ukończyła roczny kurs pedagogiki Marii Montessori organizowany przez Stowarzyszeni Montessori Bez Granic. Jest osobą bardzo kreatywną, a przy tym pełną spokoju i cierpliwości, która z pełnym zrozumieniem tłumaczy dzieciom nurtujące je zagadnienia, dopóki nie zaspokoją one swojej ciekawości. Pracuje z indywidualnymi programami edukacyjnymi .

  Ukończyła: studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej a także studia podyplomowe z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Wyższej Szkole im. Bogdana Jańskiego.

  Ukończone kursy:

  • Roczny kurs pedagogiki Marii Montessori dla nauczycieli wychowania przedszkolnego – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic,
  • Terapia Ręki – wykrywanie zaburzeń i zasady prowadzenia terapii – Centrum Edukacji i Rozwoju TUTOR
  • Integracja sensoryczna SI – wykrywanie zaburzeń i zasady prowadzenia terapii – Centrum Edukacji i Rozwoju TUTOR
  • kurs opiekuna kolonijnego
  • Fakultet z edukacji włączającej,
  • ,,Eksplozja czytania i pisania” – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori Bez Granic,
  • ,,Dziecko z Autyzmem i Zespołem Aspergera w przedszkolu i szkole” – organizowany przez NPPP Inspiracja,
  • Szkolenie podstawowe – “Pierwsza pomoc przedmedyczna”.

   

  Mgr Katarzyna Łapińska – Nauczyciel – Pedagog, Nauczyciel wychowania przedszkolnego, Asystent Montessori GRUPA NIEBIESKA

  W Modelowym Przedszkolu pełni rolę nauczyciela w grupie niebieskiej. Prowadzi również zajęcia umuzykalniające i plastyczne w grupie przedszkolnej.

  Ukończyła: studia Edukacji elementarnej przedszkolnej i wczesnoszkolnej na Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku na Wydziale Pedagogicznym oraz Intensywny kurs dla asystentów grup montessoriańskich – organizowany przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic. Jest osobą bardzo ciepłą, pracowitą i empatyczną. Jej pasją jest śpiew, gra na gitarze i flecie prostym. Prywatnie mama Stefana.

  Szkolenia i warsztaty:

  • warsztat pt. „Eksplozja czytania i pisania” (Stowarzyszenie Montessori bez Granic)
  • kurs e- learningowy „Metody aktywizujące w nauczaniu” (Specjalistyczne centrum edukacji EDU-MACH)
  • kurs e- learningowy „Zastosowanie neuroedukacji w praktyce szkolnej” (EDU-MACH)

   

  Mgr Emilia Orzoł – Nauczyciel – Pedagog, Nauczyciel Montessori, GRUPA WRZOSOWA

  Od września 2017 roku zasila zasoby Modelowego Przedszkola, jako nauczyciel wiodący w grupie wrzosowej, gdzie rozwija i pogłębia wiedzę z zakresu pedagogiki Montessori.

  Jest absolwentką podyplomowych studiów: Wychowanie przedszkolne metodą Marii Montessori Uniwersytecie Warszawskim. I chociaż pierwszym kierunkiem studiów Pani Emilii była Filologia polska, to dopiero drugie studia pokazały Jej w jaki sposób chce i może pracować. Już na studiach związana była zawodowo z dziećmi, na początku jako instruktor warsztatów plastycznych w pracowni ceramicznej, później przez 4 lata jako opiekunka wspaniałego autystycznego chłopca. 

  Cudownie wspiera nasze przedszkolaki, uczy z empatią.

  Pasją Emilii pozostały książki, które towarzyszą Jej od najmłodszych lat. W wolnych chwilach oddaje się też eksperymentom kulinarnym i zdrowemu odżywianiu oraz jeździe na rowerze.

  Ukończone kursy:

  • Terapia Ręki – wykrywanie zaburzeń i zasady prowadzenia terapii – Centrum Edukacji i Rozwoju TUTOR
  • Integracja sensoryczna SI – wykrywanie zaburzeń i zasady prowadzenia terapii – Centrum Edukacji i Rozwoju TUTOR

   

  Mgr Beata Bakoń – Nauczyciel – Pedagog, Nauczyciel Montessori, Nauczyciel języka angielskiego oraz języka hiszpańskiego, GRUPA WRZOSOWA

  W Modelowym Przedszkolu i Żłobku pełni rolę nauczyciela Montessori w grupie wrzosowej oraz nauczyciela języków obcych w placówce. Z wykształcenia jest dyplomatą, pedagogiem zaś z zamiłowania.Swoje kwalifikacje i umiejętności zdobyła podczas Podyplomowych Studiów Pedagogicznych w zakresie Edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej w Szkole Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie, a także licznych kursów i szkoleń mmontessoriańskich odbytych w Polskim Stowarzyszeniu Montessori, Polskim Instytucie Montessori oraz podczas The Foundation 3-6 Course in Association Montessori Internationale (AMI) w Pradze (Czechy).

  Prywatnie jest mamą cudownej dwójki montessoriańskich dzieciaków: Magdy i Adriana (14 i 10 lat). Jest uzależniona od czytania książek w ilościach hurtowych i od swojego hobby, jakim jest decoupage. Cały czas z wielką pasją poszerza wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii dziecięcej.  

   

  Sylwia Kurpiewska – asystentka żłobkowa i przedszkolna, pomoc

  Studentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

  Pomaga na co dzień w grupie, cudownie komunikuje się z dziećmi, jest ciepła i wyrozumiała. Dba o porządek w placówce i o to, żeby dzieci nie były głodne.

  Pogłębia swoją wiedzę z zakresu pedagogiki Montessori.

  Ukończyła:

  • Praktyczne warsztaty Marii Montessori: „Życie codzienne”, „Sensoryka” – organizowane przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic,
  • Intensywny kurs dla asystentów grup montessoriańskich – organizowany przez Stowarzyszenie Montessori bez Granic

   

   

  KADRA MODELOWY ŻŁOBEK:

  Mgr Magda Sękowska – opiekunka w żłobku, pedagog

  W Modelowym Żłobku towarzyszy najmłodszym podopiecznym placówki. Jest spokojną, pogodną i bardzo ciepłą osobą. Wspiera merytorycznie dzieci w wieku 1 – 3 roku życia i prowadzi dla nich zajęcia edukacyjne. 

  Uczestniczy w warsztatach doskonalących z zakresu pedagogiki Montessori dla toodlersów, brała udział w intensywnym szkoleniu pedagogiki Marii Montessori dla asystentów grup przedszkolnych organizowanym przez Stowarzyszenie Montessori Bez Granic. 

   

  Eliza Banasiak – opiekunka w żłobku, plastyk, asystentka przedszkola

  Od kilku lat związana z placówkami edukacyjnymi, gdzie poza zajęciami edukacyjnymi z pasją prowadziła zajęcia plastyczne i kreatywno – rozwojowe. W Modelowym Żłobku pełni rolę opiekuna grupy oraz dba o rozwój artystyczny dzieci oraz dba o ich wrażliwość na piękno. Asystuje dzieciom żłobkowym w płynnym przejściu do grupy przedszkolnej.

  Uczestniczy w warsztatach doskonalących z zakresu pedagogiki Montessori dla toodlersów, brała udział w intensywnym szkoleniu pedagogiki Marii Montessori dla asystentów grup przedszkolnych organizowanym przez Stowarzyszenie Montessori Bez Granic.

   

  Monika Majchrowicz  – opiekunka w żłobku, pomoc

  Asystentka w grupie żłobkowej. Pomaga na co dzień najmłodszym i wspiera je w samodzielności i nauce “dnia codziennego”. Jest ciepła i wyrozumiała. Dba również o porządek w placówce i o to, żeby dzieci nie były głodne. Od 2015 roku związana z placówkami żłobkowo – przedszkolnymi.

  Uczestniczy w warsztatach doskonalących z zakresu pedagogiki Montessori dla toodlersów, brała udział w intensywnym szkoleniu pedagogiki Marii Montessori dla asystentów grup przedszkolnych organizowanym przez Stowarzyszenie Montessori Bez Granic.

   

  Ponadto współpracują z nami terapeuci z Poradni specjalistycznych:

  – Beata Radziszewska – Sławińska – logopeda / psycholog/ terapeuta SI

  – Dorota Matczak – rehabilitant / fizjoterapeuta /terapeuta SI

  – Agnieszka Rózecka – psycholog

  – Małgorzata Madeńska – oligofrenopedagog / pedagog specjalny / terapeuta terapii ręki

  i inni specjaliści, których potrzebują nasze przedszkolne i żłobkowe dzieci.

   

  Zajęcia umuzykalniające z gitarą prowadzą Pani Katarzyna Łapińska oraz Pani Beata Bakoń.

  Język angielski oraz dodatkowy język hiszpański dla dzieci prowadzi Pani Beata Bakoń.

   

  ADMINISTRACJA:

  Sylwia Pisarek – Asystentka sekretariatu

  Specjalistka od spraw administracyjnych, codziennych, organizacyjnych, trudnych i nagłych, których w każdym przedszkolu nie brakuje. Optymistka, zawsze pogodna i uśmiechnięta, znajdzie czas dla każdego rodzica, który zawsze może liczyć na rzetelną informację. Dba aby dzieciom, pedagogom i pozostałemu personelowi nigdy nie brakowało materiałów do pracy. Pasjonuje się grafiką komputerową oraz marketingiem, dlatego też w przedszkolu odpowiada za reklamę. Podnosi swoje kwalifikacje w zakresie projektowania komputerowego. Prywatnie mama wspaniałej Oli.

   

  SEKCJA PORZĄDKOWA I ŻYWIENIA, PRACOWNIK TECHNICZNY:

  Sebastian Banasiak

  Odpowiedzialny za ład i porządek w placówce, jak również sprawny i bezpieczny sprzęt oraz wyposażenie w placówce. Uśmiechnięty i zawsze życzliwy. Przygotowuje posiłki dla naszych podopiecznych. 

Witamy w Modelowym Przedszkolu
Poznaj zalety najlepszego przedszkola dla Twojego dziecka. Tylko u nas Twój maluch będzie czuł się jak w domu.
 • Piękne miejsce
 • Grupy tematyczne
 • Metoda Montessori
 • Najlepsi specjaliści

Zadzwoń!

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

537-464-710
Skontaktuj się
Aktualności