Dlaczego pedagogika

Marii MONTESSORI ?
 • MetodaMarii MONTESSORI ?

  Dla nas dziecko i jego rozwój są najważniejsze. Nauczanie oparte na pedagogice Marii Montessori daje dziecku możliwość wszechstronnego rozwoju i dostosowuje się do jego indywidualnego tempa.

 • maria-montessori_1

 • Dzieci przygotowywane są do samodzielności, niezależności od dorosłych i miłości do otoczenia. Bardzo ważnym aspektem jest wychowanie w duchu empatii i wzajemnego szacunku. Nauczyciel zaś pełni rolę drogowskazu i osoby wspierającej rozwój dziecka i jego pasji.

  Patronem pedagogiki Montessori jest ślimak, który symbolizuje indywidualne tempo rozwoju każdego dziecka, które jest raz szybsze, raz wolniejsze, ale co najważniejsze zawsze dąży do osiągnięcia założonego celu.

  Organizacjagrup

  Pedagogika MONTESSORI charakteryzuje się tym, że nie ma podziału na grupy wiekowe. Badania dowodzą, że dzieci w takich grupach uczą się w sposób naturalny od siebie nawzajem i są bardziej otwarte. Przypomina to sytuację typowej rodziny z podziałem na rodzica (nauczyciela) i rodzeństwo (grupa przedszkolna). Sama Maria MONTESSORI odnosi się do tego w następujący sposób:

  „Jest wskazane, aby dzieci o różnicy trzech lat przebywały razem. Ta różnica wieku i ta różnorodność stopni rozwoju jest jedną z podstaw samowychowania […] dzieci starsze czują się przyciągane ku młodszym, a młodsze ku starszym”.

  Cechą charakterystyczną pedagogiki MONTESSORI jest fakt, iż to dziecko jest w centrum, a nie nauczyciel, stąd również uzasadnienie braku podziału na grupy wiekowe.Rolą nauczyciela jest czuwać i dostosować nauczanie do każdego dziecka z osobna i do tempa jego rozwoju.

  Pytaniai odpowiedzi

  Jeśli macie Państwo pytania dotyczące pedagogiki Marii Montessori proszę do nas napisać. W tym miejscu odpowiemy Państwu na wszelkie nurtujące Państwa kwestie.

  Pytania proszę przesyłać na: biuro@modeloweprzedszkole.pl

  Istnieje również możliwość spotkania indywidualnego z pedagogiem odpowiedzialnym za wdrożenie pedagogiki Montessori w naszej placówce.

  Zapisy pod numerem telefonu: 537 464 710

  Szkolenia i warsztaty

  Nasi pedagodzy są otoczeni troskliwą opieką Stowarzyszenia Montessori Bez Granic.

  Jeśli macie Państwo ochotę uczestnictwa w warsztatach, przedszkole jest gotowe na organizację spotkań cyklicznych w naszej placówce, lub można zgłaszać się też bezpośrednio do Stowarzyszenia.

Witamy w Modelowym Przedszkolu
Poznaj zalety najlepszego przedszkola dla Twojego dziecka. Tylko u nas Twój maluch będzie czuł się jak w domu.
 • Piękne miejsce
 • Grupy tematyczne
 • Metoda Montessori
 • Najlepsi specjaliści

Zadzwoń!

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

537-464-710
Skontaktuj się
Aktualności