Adaptacja

dziecka w przedszkolu
 • Adaptacjadziecka

  Adaptacja dziecka (i ich rodziców) do przedszkola to proces bardzo skomplikowany i często długi.

  Start przedszkolny, czyli pierwsze szersze kontakty społeczne mają ogromny wpływ na rozwój dziecka, na jego budowanie poczucia własnej wartości oraz na kształtowanie się postawy społecznej. Adaptacja dziecka to sprawa indywidualna, u jednego dziecka trwa długo, a u drugiego nieco krócej.

 • Fotolia_40350728_Subscription_Monthly_M

 • Mając duże doświadczenie w pracy z dziećmi młodszymi i starszymi, informujemy że w tych trudnych dla dziecka dniach:

  • rodzic/opiekun prawny może pozostać dzieckiem na trenie placówki, tak długo jak potrzebuje tego dziecko. Należy przy tym pamiętać, że absolutnie naszym obowiązkiem jako przedszkola jest zapewnienie komfortu wszystkim dzieciom, dlatego też prosimy, żeby rodzic był blisko swojej pociechy, ale nie przeszkadzał przy okazji pozostałym dzieciom, szanował je i ich emocje oraz respektował zdanie nauczyciela prowadzącego;
  • można dziecko przyprowadzać na kilka godzin np. tylko do obiadu, aby dziecku pokazać, że o nim pamiętamy, tym samym zapewniamy mu poczucie bezpieczeństwa;
  • należy odpowiednio przygotować dziecko, rozmawiać z nim, gdyż to właśnie rodzice muszą zapewnić dziecko, że jest kochane i że zawsze, absolutnie zawsze będzie odebrane z przedszkola, że nie rozstajemy się z dzieckiem na długo.
Witamy w Modelowym Przedszkolu
Poznaj zalety najlepszego przedszkola dla Twojego dziecka. Tylko u nas Twój maluch będzie czuł się jak w domu.
 • Piękne miejsce
 • Grupy tematyczne
 • Metoda Montessori
 • Najlepsi specjaliści

Zadzwoń!

Zadzwoń i umów się na spotkanie.

537-464-710
Skontaktuj się
Aktualności